EDISON 3.-10.2.2019

 

VYSVĚDČENÍ 31.1.2019

 

LYŽOVÁNÍ NA POTŠTÁTĚ 28.-30.1.2019

 

MLADÝ ZDRAVOTNÍK

V pátek 11.5.2018 se tým zdravotníků naší školy zůčastnil okresního kola soutěže Mladý zdravotník v Přerově. K velké radosti všech získali 1. místo a postupují do krajského kola, které se uskuteční 2.6.2018 v Olomouci. Blahopřejeme a budeme držet palce!

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

V pondělí 7.5.2018 jsme se zúčastnili dopravní výchovy na dopravním hřišti v Odrách. Před samotnými jízdami na kole či koloběžce museli žáci absolvovat teoretickou přípravu, která byla zaměřena na základní znalosti v oblasti bezpečnosti chodce a cyklisty v běžném provozu na silnicích a komunikacích. Učili se především nejdůležitější dopravní značky, starší žáci museli zvládnou řešit přednosti v jízdě na křižovatkách, chodci si zopakovali správné přecházení komunikací a všichni byli přezkoušeni ze základní vybavy jízdního kola. Odměnou jim na závěr bylo svezení na elektrických autíčkách. 

EXKURZE V ČOKOLÁDOVNĚ NESTLÉ

Ve čtvrtek 19.4.2018 se všichni žáci naší školy zúčastnili exkurze v čokoládovně Nestlé v Olomouci. Celou akci pro nás zajistila paní Kohlová, která zde pracuje a které moc děkujeme.
A co že jsme všechno viděli? V lihu naložený kakaový bob i se semeny, vzdělávací video o zpracování kakaových bobů, o výrobě kakaového prášku, kakaového másla a následně o výrobě čokolády. A nejen,že jsme to viděli, taky jsme to všechno ochutnali!
Abychom moc nezaháleli, taky jsme něco pracovali. Nevyráběli jsme čokoládu, ale rovnou čokoládové bonbóny. Mrkněte na fotky, sliny se Vám budou sbíhat!
                                    

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

Ve čtvrtek 5.4.2018 proběhl ve škole zápis do 1. třídy. K zápisu přišlo se svými rodiči i sourozenci celkem 15 dětí. Zápis u všech dětí probíhal hravou formnou, nakreslili postavu a zkoušeli napodobit psací písmo, povídali si s paní učitelkou a rozhovorem byla zjišťována úrověn slovního vyjadřování, matematických představ a zvládnutí základní orientace v různých směrech. Všechny děti se k zápisu a do školy velmi těší a v takovéto velmi natěšené atmosféře probíhal celý zápis. Také paní učitelky měly z dětí radost a tak je mohly odměnit drovnými dárky.

Děkujeme všem rodičům, že pro své dítě zvolili naši školu a na všechny děti se už velmi těšíme!

 

VODA = ŽIVOT

Ve čtvrtek 22.3.2018 na světový den vody jsme pro žáky uspořádali projektový den na téma Voda = život. Žáci během dopoledne absolvovali 3 setkání, která se všechna týkala vody a společně s učitelkami přemýšleli o mnoha tématech - voda v přírodě, koloběh vody, spotřeba vody, skupenství vody, chemické složení vody, voda v lidském těle, druhy vody, šetříme vodou, voda v českém jazyce, v textech, písních atd. Zárověň své znalosti prokazovali v pracovních listech nebo při plnění úkolů na interaktivní tabuli. Za ně pak získávali "kapičky". Protože byli všichni velmi úspěšní, podařilo se jim získat právě tolik kapiček, které byly potřeba k tomu, aby škola přispěla Unicef zakopením 1 balení tablet na čištění vody jako pomoc dětem do Afriky. 
Odpoledne jsme se vydali na průzkum vody do blízkosti školy, učili jsme se hledat vodu na mapě, poznávali jsme názvy potoků a řeky, které protékají v Ústí a zároveň jsme si přinesli pár vzorků na sledování pod mikroskopem. 
V družince pak žáci prováděli různé zábavné a poučné pokusy s vodou.
 
 
 
 

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU